Grupowa terapia pedagogiczna dla uczniów ze szkoły podstawowej

Cele

• usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych odpowiedzialnych za naukę czytania i pisania,
  • rozwijanie umiejętności czytania i pisania pod wszystkimi względami,
  • kształtowanie czujności ortograficznej,
  • doskonalenie koncentracji uwagi,
  • wzmacnianie wiary w siebie i swoje umiejętności.

Na zajęciach wykorzystywane są następujące pozycje książkowe:

• „Ortograffiti z Bratkiem”,
  • „Czytam z Bratkiem”,
  • „Ortograffiti”,
  • „Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci 6-9-letnich”,
  • „Zestaw ćwiczeń do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla dzieci w wieku 10-12 lat”,
  • „Myślę, rozwiązuję i… wiem! – ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów klas 1–3”,
  • „Myślę, rozwiązuję i…wiem! – ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów klas 4–6”,
  • „Kramik – ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne”.