„Jestem z Ciebie dumny!” – cykl warsztatów (nowość!)

Program „Jestem z Ciebie dumny!” to cykl 5 dwugodzinnych warsztatów skierowany do rodziców i opiekunów, chcących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności wychowawcze. Jest to praktyczne narzędzie wychowania skoncentrowanego na rozwiązaniu, a nie problemie dziecka opracowane przez Ben’a Furman’a . Służy wspieraniu dzieci w nauce nowych umiejętności oraz ich docenianiu. Zajęcia prowadzone są aktywnymi metodami.

Tematyka:
Spotkanie 1. Zawiązanie grupy, integracja, cele zajęć, rodzaje pochwał.
Spotkanie 2. Dłoń narzekania i dłoń życzeń, czyli jak doceniać dzieci?
Spotkanie 3. Koncentracja na umiejętnościach i rozwiązaniu, a nie problemie dziecka.
Spotkanie 4. Omówienie metody „Dam radę”.
Spotkanie 5. Kroki do odpowiedzialności.

Zajęcia rozpoczną się po zebraniu grupy.
Przewidywany termin: II semestr.
Osoba prowadząca: Ewa Cieszko-Kowalska – psycholog, praktyk metody Kids’ Skills.