Program dla rodziców „Jestem z Ciebie dumny!”

PROGRAM „JESTEM Z CIEBIE DUMNY”

to cykl 5 dwugodzinnych warsztatów skierowany do rodziców i opiekunów, chcących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności wychowawcze. Jest to praktyczne narzędzie wychowania skoncentrowanego na rozwiązaniu, a nie problemie dziecka opracowane przez Ben’a Furman’a . Służy wspieraniu dzieci w nauce nowych umiejętności oraz ich docenianiu. Zajęcia prowadzone są aktywnymi metodami.

Spotkanie 1 – 3.03.2020 r.
Zawiązanie grupy, integracja, cele zajęć, rodzaje pochwał.
Spotkanie 2 – 10.03.2020 r.
Dłoń narzekania i dłoń życzeń, czyli jak doceniać dzieci?
Spotkanie 3 – 17.03.2020 r.
Koncentracja na umiejętnościach i rozwiązaniu, a nie problemie dziecka.
Spotkanie 4 – 24.03.2020 r.
Omówienie metody „Dam radę”.
Spotkanie 5 – 31.03.2020 r.
Kroki do odpowiedzialności, podsumowanie zajęć.

godzina: 16:30 – 18:30
miejsce: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białogardzie, ul. Dworcowa 2, 78-200 Białogardzie, gabinet nr 3 (parter)
prowadząca: Ewa Cieszko-Kowalska – psycholog, praktyk metody Kid’s Skills

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń aktualnie zapisy zostały wstrzymane.