„Spotkanie przy choince” – zajęcia otwarte dla rodziców dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju oraz programem „Za życiem”

„Spotkanie przy choince” –
zajęcia otwarte dla rodziców dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju oraz programem „Za życiem”

 

Na terenie naszej poradni odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci: 20.12.2018r. objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju, 21.12.2018r. uczestniczących w programie „Za życiem”.

Temat zajęć „Spotkanie przy choince” miał nie tylko wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, ale również zaprezentować jak przez gry i zabawy stymulować można funkcje poznawcze oraz motoryczne maluchów. Głównym celem spotkania było aktywizowanie oraz integrowanie rodziców i dzieci podczas wspólnych prac i zabaw, wzmacnianie więzi emocjonalnej między uczestnikami; organizowanie sytuacji sprzyjających wykorzystywaniu posiadanych sprawności i umiejętności oraz usprawnianie deficytów. Prowadzące przygotowały ćwiczenia w taki sposób by dzieci „przy okazji” dobrej zabawy doskonalić mogły m.in. umiejętności liczenia, myślenie logiczne i przyczynowo-skutkowe, funkcje językowe, ruchy precyzyjne palców i dłoni itp. Zadbano również o przyjazną i miłą atmosferę sprzyjającą integracji wszystkich obecnych osób. Przygotowane zostały stanowiska pracy dla dzieci i rodziców oraz strefy gier i zabaw. Uczestnicy wykonali choinki świąteczne oraz ozdobne bombki, odgadywali po dotyku bez użycia wzroku zabawki znajdujące się w mikołajowym worku, przypinali klamerkami kolorowe skarpety zgodnie ze wzorem, byli „pionkami” w interaktywnej grze planszowej z zadaniami, brali udział w zabawach z chustą, a także ozdabiali pierniczki. Dzieci mogły również pobawić się swobodnie w wyznaczonej do tego strefie, a rodzice w tym czasie powymieniać między sobą uwagami, spostrzeżeniami czy doświadczeniami oraz uzyskać od prowadzących porady i wskazówki.

Bardzo cieszymy się, że mamy tak chętnych do współpracy rodziców. Serdeczne podziękowania wszystkim obecnym na zajęciach składają prowadzące: Anna Wrzesińska-Kołakowska – psycholog, Marta Hewelt – pedagog, Anna Politowska-Kowal – pedagog, Justyna Piotrowicz – logopeda.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białogardzie świadczy specjalistyczne usługi w zakresie diagnozy, pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci, młodzieży i rodziców oraz wspomagania przedszkoli, szkół i placówek w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Nasze usługi są dobrowolne i bezpłatne, a do ich skorzystania zaproszeni są mieszkańcy z miasta i gminy Białogard, miasta i gminy Karlino, miasta i gminy Tychowo.


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
w Białogardzie

ul. Dworcowa 2, 78-200 Białogard


Tel/Fax: 94 312 25 96

Tel. komórkowy: 515 082 620

email: pppbialogard@poczta.onet.pl


Sekretariat zaprasza w godzinach: 7:30 - 15:30

od poniedziałku do piątku


mapa dojazdu