Warsztat dla nauczycieli i rodziców „Jak pomóc dziecku z trudnościami w pisaniu i czytaniu?”

Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białogardzie kontynuują w roku szkolnym 2018/2019 cykliczne spotkania dla nauczycieli i rodziców w zakresie pracy z dziećmi organizowane na terenie poradni.

W związku z tym serdecznie zapraszamy na pierwszy warsztat na temat:
„Jak pomóc dziecku z trudnościami w pisaniu i czytaniu?”

Termin:
21.11.2018 r. godz. 17:00 /środa/

Miejsce:
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białogardzie, ul. Dworcowa 2, Klub Nauczyciela (parter)

Cele warsztatu:

• przedstawienie aktualnej wiedzy na temat dysleksji,
  • rozpoznawanie symptomów sugerujących dysleksję,
  • zapoznanie z procedurą badania diagnostycznego w poradni psychologiczno-pedagogicznej pod kątem specyficznych trudności w nauce,
  • przekazanie wskazówek do pracy z uczniem z trudnościami w czytaniu
    i pisaniu.

Prowadzące:
– Ewa Cieszko-Kowalska – psycholog
– Maria Jonko – pedagog, neurologopeda.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białogardzie działa już prawie 50 lat i świadczy specjalistyczne usługi w zakresie diagnozy, psychoedukacji, terapii, a także udziela wsparcia psychologicznego, pedagogicznego i logopedycznego dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.