Wspomnienia z „Ferii z Poradnią”

Od 28.01.2019r. do 1.02.2019r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białogardzie zorganizowaliśmy po raz trzeci akcję pod tytułem „Ferie z Poradnią”. W zajęciach brali udział uczniowie z klas młodszych szkół podstawowych z Białogardu i powiatu białogardzkiego. Przez cały tydzień dzieci bawiły się wspólnie w pozytywnej atmosferze pod opieką naszych specjalistów – psychologa, pedagoga i logopedy. Różnorodność zajęć pozwoliła uczestnikom w aktywny sposób rozwijać swoje umiejętności społeczno-emocjonalne oraz odkrywać mocne strony. Pracując w grupie dzieci uczyły się współpracy oraz nawiązywania relacji interpersonalnych z rówieśnikami, a także nazywania i rozpoznawania uczuć i radzenia sobie z nimi. Poprzez udział w przygotowanych zabawach doskonaliły koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność języka oraz poznawały świat za pomocą wszystkich zmysłów. Dzieci wykonywały między innymi slimy, tworzyły także słoneczko swoich mocnych cech i umiejętności czy brały udział w „poradnianym kinie” oglądając film „Emotki” Ponadto każdy mógł spróbować swoich sił tworząc domek dla Smerfów oraz bałwanki na bazie rolek z papieru toaletowego, wykonując rękawiczki z narysowanymi przez siebie symbolami różnych emocji i kule śniegowe czy kreując zwierzęta z orzechów włoskich i plasteliny, pojazdy z nakrętek oraz ozdoby na ołówki/kredki. Każde dziecko przygotowało maskę karnawałową, zaprezentowaną na zorganizowanym w ostatnim dniu balu, na zakończenie którego uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom uczestnictwa w zajęciach „Ferie z Poradnią” oraz drobne upominki. Codziennie dodatkowymi atrakcjami były gry i zabawy integracyjne połączone z zadaniami logopedycznymi, plastycznymi, sportowymi, tanecznymi oraz z chustą Klanza. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a te, które potrzebowały wsparcia, mogły liczyć na osoby prowadzące. Wszystkim dopisywał dobry humor. Ciekawy program wciągnął każdego do aktywnego i kreatywnego działania.

Ponadto dyrektor i pracownicy poradni, a także rodzice dziękują za poparcie akcji i okazaną pomoc finansową Pani Burmistrz Białogardu Emilii Bury, co uatrakcyjniło nasze zajęcia.

 

Prowadzące:
Ewa Cieszko-Kowalska – psycholog,
Maria Jonko – logopeda, pedagog,
Anna Politowska-Kowal – pedagog

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białogardzie świadczy specjalistyczne usługi w zakresie diagnozy, pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci, młodzieży i rodziców oraz wspomagania przedszkoli, szkół i placówek w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Nasze usługi są dobrowolne i bezpłatne, a do ich skorzystania zaproszeni są mieszkańcy z miasta i gminy Białogard, miasta i gminy Karlino, miasta i gminy Tychowo.


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
w Białogardzie

ul. Dworcowa 2, 78-200 Białogard


Tel/Fax: 94 312 25 96

Tel. komórkowy: 515 082 620

email: pppbialogard@poczta.onet.pl


Sekretariat zaprasza w godzinach: 7:30 - 15:30

od poniedziałku do piątku


mapa dojazdu