Zajęcia stymulujące funkcje słuchowe u dzieci/uczniów słabosłyszących

Dla kogo?

w szczególności dla dzieci i uczniów słabosłyszących.

Cele zajęć:

• usprawnianie aparatu oddechowego i artykulacyjnego,
• kształtowanie umiejętności językowych (rozwijanie mowy dialogowej, wzbogacanie słownika czynnego i biernego),
• rozwijanie funkcji słuchowych: analizy i syntezy, umiejętności dokonywania operacji na głoskach i sylabach, spostrzegawczości oraz pamięci,
• doskonalenie koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej,
• usprawnianie umiejętności czytania pod względem techniki, tempa i rozumienia tekstów,
• ćwiczenia poprawnego pisania ze słuchu,
• rozwijanie koncentracji uwagi słuchowej,
• stwarzanie możliwości odreagowywania napięć emocjonalnych oraz wzmacniania wiary w siebie.

Prowadząca:

• A. Politowska-Kowal – surdopedagog.